HD-TVI/HD-CVI/AHD чи ІР. Яку відеокамеру краще придбати?


У нас часто запитують, у чому різниця між MHD (HD-TVI/HD-CVI/AHD) і IP камерами, і яка з них краще. Не відкладаючи в довгий ящик ми вирішили порівняти два типи камер і нарешті розібратися в одвічному споживчому питанні: що купити?
 

Переймаючись питанням: що краще, IP або MHD? - приходить на розум аналогія - що краще, м'ясо або риба? Про смаки, звичайно, не сперечаються, скажете ви. Але можна поговорити про калорійність, ситність і ціну. А для початку варто визначитися з тим, що ви хочете приготувати. 
MHD камера Hikvision DS-2CE16D0T-IRF


Turbo HD або MHD-камери - це "друге дихання" аналогових камер. Вони з'явилися разом з розробленим в 2012 році стандартом HD-TVI і дозволили модифікувати вже існуючі системи аналогового відеоспостереження завдяки двосторонній сумісності (в MHD-реєстратор можна підключити аналогову камеру, в аналоговий - MHD-камеру).

Крім того, MHD - гарне бюджетне рішення, в разі, якщо не потрібно тонкої настройки. Наприклад, ви вирішили іноді наглядати за дачею. Вам знадобиться парочка MHD-камер і реєстратор. Турбуватися про те, що сусіди крадуть ваші вишні більше не доведеться.

Плюси. Сумісність зі старими системами відеоспостереження, демократичний ціновий діапазон (в середньому - в два рази дешевше IP-камер), легкість підключення та налаштування обладнання.


Мінуси. Обмежена якість зображення, залежність від якості кабелю (наявність шумів і дальність до 500 метрів), необхідність купувати реєстратор і "тягнути" окреме живлення для кожної камери, а це сильно зменшує різницю в ціні.

IP-камера Hikvision DS-2CD2010F-I


IP - це наслідок того, що універсальність дісталася і до відеоспостереження. Це окремий мережевий пристрій, який можна налаштувати саме так, як вам потрібно.

При використанні IP-камер на зображенні істотно менше шумів (не впливають різноманітні "наведення" і т.д.).

Плюси. IP-камери мають вбудоване програмне забезпечення, яке дозволяє покращити зображення на самій камері під час запису. Зокрема, легко налаштовуються кольору, насиченість картинки, захист від стрічного засвічення. Крім того, при використанні стандартної мережі Ethernet, живлення камер можна здійснити одним пристроєм на всю мережу, без необхідності "протягувати" кабелі живлення або купувати для кожної окремий блок живлення.

Можливість налаштувати безпосередньо камеру також дозволяє використовувати її без реєстратора, налаштувавши запис на комп'ютер або вбудовану карту пам'яті (або записувати на карту в разі втрати зв'язку з комп'ютером / реєстратором). Деякі IP-камери, крім іншого, можуть використовувати Wi-Fi, так що можна не прокладати багато нових кабелів, якщо приміщення невелике.

Мінуси. Так, вона практично ідеальна. З недоліків можна назвати лише неможливість об'єднання зі старими системами відеоспостереження. Ці малятка воліють все нове. Ну, і, звичайно, висока вартість. Така камера - задоволення не з дешевих.

 
ВИСНОВОК. Відповідь на питання "що краще - IP або MHD?" Залежить тільки від ваших потреб і можливостей. Шукайте простий, бюджетний варіант - вибирайте MHD. Любіть гнучкі настройки, хочете використовувати камеру на великих відстанях, не хочете користуватися реєстратором - ваш вибір IP-камера. Але будьте готові заплатити більше.