Зустрічайте MotionProtect Outdoor - вуличний датчик руху, що реагує тільки на реальні загрози

Системи безпеки Ajax забезпечують безпеку більш ніж 100 000 чоловік, збільшуючи шанси зберегти гроші, майно, здоров'я і навіть життя. Нам вдалося створити комплексне рішення для забезпечення безпеки всередині приміщень, сьогодні Ajax - це найтитулованіша охоронна система в Європі. Тепер ми готові вийти за межі приміщень і забезпечити захист прибудинкових територій не менш високої якості.

Нову лінійку пристроїв вуличної охорони Ajax відкриває MotionProtect Outdoor - датчик руху c двохетапним алгоритмом захисту від помилкових спрацьовувань, імунітетом до тварин і просунутою системою антимаскінг. Максимально надійне рішення для професійного моніторингу територій.
правильний фокус

Правильний фокус

Ринок безпеки Західної Європи суттєво відрізняється від східноєвропейського - значна частина населення живе в приватних будинках і котеджах. Як правило, побудова системи безпеки там починають з прибудинкової території: щоб злякати грабіжників сиренами ще на підступі до дому, уберегти розміщене на ділянці майно, дати мешканцям кілька цінних хвилин в разі нічного вторгнення. Відсутність в модельному ряді Ajax пристроїв вуличної охорони було серйозною перешкодою для повномасштабної експансії в цьому регіоні.

Ми швидко відреагували, випустивши модуль інтеграції Transmitter. Він дозволив підключати до Ajax по радіопротоколу Jeweller провідні датчики сторонніх виробників, в тому числі вуличні. Модуль нехай тимчасово, але вирішив проблему, а його продажу підтвердили затребуваність функції вуличної охорони у систем безпеки Ajax.
Ajax Transmitter

Ajax Transmitter

Але старту процесу розробки передував ще один етап. Ми звернулися до професіоналів охоронного ринку і з'ясували, яким вони бачать ідеальний вуличний датчик руху. Першим пріоритетом всі без винятку назвали точність роботи. Навіть найкращі пристрої класу грішили помилкові спрацьовування, які оберталися марними виїздами поліції і груп швидкого реагування, а також витраченими нервами мешканців. Проблема настільки серйозна, що деякі охоронні компанії взагалі відмовляються підключати до пультів вуличні датчики, якщо паралельно не використовується система відеоспостереження - для визначення причини тривоги.

Ми сприйняли ситуацію як виклик і сформували список вимог до MotionProtect Outdoor:

1. Абсолютно точна система виявлення руху. Працюючи навіть в найскладніших умовах, наш датчик повинен реагувати тільки на реальні загрози - помилкові спрацьовування виключені.

2. Захист від маскування і вандалізму найвищого рівня. Що б не сталося з датчиком: маскування, відрив, крадіжка, користувач і охоронна компанія повинні бути в курсі.

3. Наступність ключових можливостей Ajax: величезна дальність зв'язку, роки роботи від комплектних батарей, передача тривог за 0,15 секунд.

Без помилкових тривог

MotionProtect Outdoor

Ми зробили прототипи вуличних датчиків з різними типами лінз Френеля і системами виявлення руху з одним і двома інфрачервоними сенсорами і допоміжним мікрохвильовим сенсором. Оснастили пристрої відеокамерами і розмістили їх в різних кліматичних умовах в характерних локаціях: житловому секторі міста, промзоні, заміській ділянці.

Завдяки датчикам серії MotionProtect ми знали характерні для приміщень перешкоди, і вміли успішно їх фільтрувати цифровим алгоритмом SmartDetect: сонячні відблиски, потоки гарячого повітря, домашніх тварин. Але на вулиці потенційних причин помилкових спрацьовувань в рази більше. Розігріті сонцем листя дерев і рослини, що пролітають в поле зору датчика птиці, які сідають на лінзи комахи, що прогулюються по ділянці тварини, пекучі сонячні промені, непередбачувані пориви вітру - це далеко не повний список подій, здатних спантеличити звичайний вуличний датчик руху. Ми зібрали величезний масив даних, ретельний аналіз якого дозволив визначити специфіку сигналу для всіх типових для вулиці подій.

Випробування прототипів дали однозначну відповідь на питання, яку систему виявлення руху варто використовувати в MotionProtect Outdoor. Незважаючи на популярність вуличних датчиків з інфрачервоним і мікрохвильовим сенсорами, нам це рішення не підійшло. Мікрохвильовий сенсор ефективно страхує від помилкових тривог на відстані до 8 метрів. Це граничне відстань, на якому відображений від рухомого людини сигнал досить характерний, щоб відрізнити його від сигналів природних перешкод. До того ж, дальність виявлення руху могла регулюватися тільки зміною висоти установки або нахилом пристрою, що знижує якість роботи або зовсім позбавляє датчик функції ігнорування тварин.

Найбільш ефективною для MotionProtect Outdoor виявилася система з двох інфрачервоних сенсорів.

Завдяки лінз різної спрямованості датчик отримує достатньо інформації про те, що відбувається в секторі огляду, щоб при аналізі відсіяти 100% помилкових тривог і не реагувати навіть на великих тварин - висотою до 80 см. А змінюваний кут огляду нижньої лінзи дозволив з точністю до метра задавати дальність виявлення руху в діапазоні 3-15 метрів.
MotionProtect Outdoor

Людина перетнула промені обох сенсорів - тривога

Людина перетинає промені тільки верхнього сенсора (знаходиться за межами зони виявлення) - подія ігнорується

Собака перетинає промені тільки нижнього сенсора - подія ігнорується

Більшість датчиків руху з інфрачервоними сенсорами підраховують імпульси - це простий метод: десяток імпульсів, і тривога. Але при цьому метод ненадійний, тому що при певних умовах різні за своєю природою події можуть викликати дуже схожий сигнал.

Ми використовували більш складну систему аналізу сигналів.

1. MotionProtect Outdoor піднімає тривогу тільки якщо обидва сенсора реагують на рух - це перший рівень захисту від помилкових тривог.

2. Сигнали двох сенсорів аналізуються модифікованим з урахуванням специфіки вуличних перешкод алгоритмом SmartDetect, а потім порівнюються форми сигналів. На цьому етапі MotionProtect Outdoor визначає людину в ста випадках зі ста, ймовірність помилкового спрацьовування досить низька. Це другий рівень захисту і на ньому можна було б зупинитися, але нам була потрібна абсолютна надійність.

3. Третім бар'єром став спектральний аналіз. Алгоритм порівняння частотних складових сигналів двох сенсорів унікальний для охоронних пристроїв - це ноу-хау Ajax Systems, що гарантує 100% точність MotionProtect Outdoor. Процес недоцільно запускати при кожній фіксації руху, так як складні обчислення скоротили б час роботи датчика від батарей до 2 років. Тому ми підключаємо його тільки у випадках, коли при аналізі подібності сигналів немає повної впевненості в причині спрацювання.

Захист від саботажу

Вирішивши питання з точністю роботи системи виявлення руху, ми сконцентрувалися на корпусі MotionProtect Outdoor. Установка на вулиці істотно підвищує ймовірність саботажу: пристрій знятий з охорони можуть завісити тканиною, заклеїти або зафарбувати лінзи, навіть покрити корпус лаком. А ще спробувати зірвати з кріплення, розкрити і пошкодити електроніку або просто розбити чимось важким. Надійний датчик повинен або справлятися з загрозою, або повідомляти користувачам і охоронної компанії про проблему.

Корпус MotionProtect Outdoor зроблений з міцного пластику і оснащений тампером, який відповідає за відрив або спробу відриву від кріпильної панелі SmartBracket.

Система захисту від маскування - спроби перекрити огляд датчику - включає три спеціальних сенсора і аналізує їх сигнали алгоритм. За секунди вона зафіксує і підніме тривогу у всіх типових випадках маскування:

  • розміщення на відстані в 20 см і ближче об'єкта, який закриває обидві лінзи;
  • коли на відстані до 10 см знаходиться перешкода, що заважає огляду однієї з лінз;
  • якщо щось наклеюють або зафарбовують одну або обидві лінзи;
  • коли корпус датчика покривають прозорим лаком.

Система антимаскування MotionProtect Outdoor відповідає Grade 3 охоронного стандарту EN 50131: «готова протистояти зловмисникам з професійними навичками і знаннями».

Крім того, MotionProtect Outdoor захищений від дощу і пилу (рівень IP54), може працювати в умовах вологості до 100% при температурах від -25 ° до + 60 ° C. Так як при сильних морозах істотно знижується ємність літієвих батарей і, отже, автономність датчика, ми передбачили можливість зовнішнього живлення від 5-28 В.

Характеристики бездротового зв'язку у MotionProtect Outdoor теж на гідному рівні - радіопротокол Jeweller дозволяє хабу підтримувати двосторонній зв'язок з датчиком на відстані до 1700 метрів, тривоги передаються за 0,15 секунд.

Технічні характеристики MotionProtect Outdoor

Чутливий елемент PIR-сенсор, 2 шт.
Горизонтальний кут огляду 90°
Дальність виявлення руху настроюється, 3-15 м з кроком в 1 м при установці датчика на висоті 1 м
Функція ігнорування тварин Є, висотою до 80 см при установці датчика на висоті 1 м
Дальність зв'язку До 1700 м (при отсутствии преград)
Діапазон частот 868,0-868,6 МГц або 868,7-869,2 МГц, в залежності від регіону продажу
Час роботи До 5 років від 2 батарей CR123A
Зовнішнє живлення 5-28 В DC, 200 мА
Захист тампером Є
Захист від маскування Є
Захист корпусу IP54
Робочі температури Від -25°С до +60°С
Робоча вологість До 100%
Габарити 184 х 70 х 65 мм
Вага 318 г