Монтаж системи доступу

Система контролю доступу (СКД) - сукупність програмно-технічних засобів, які призначені для вирішення завдань підвищення безпеки об'єктів і забезпечення трудової дисципліни, порядку на підприємстві.

У основі роботи систем контролю і управління доступом закладений принцип порівняння тих або інших ідентифікаційних ознак, що належать конкретній фізичній особі або об'єкту з даними, закладеними в систему.

Система контролю і управління доступом (СКУД) може включати такі технічні засоби:

  • виконуючі механізми (замки, шлагбауми, турнікети);
  • зчитувачи електронних ідентифікаторів;
  • електронні ідентифікатори (перфоровані і пластикові картки, смарт-карти та інші пристрої, "електронні таблетки");
  • пристрої управління виконуючими механізмами (концентратори, контроллери);
  • біометричні пристрої ідентифікації особи (по відбитку пальця, долоні людини або радужної оболонки ока);
  • пристрої введення персонального коду (PIN коду);
  • устаткування сполучення локальної мережі системи контролю і управління доступом з комп'ютером.

На сьогодні системи контролю і управління доступом з використанням пластикових безконтактных карток як пропуски/ключів є найбільш прийнятним рішенням задачі захисту від проникнення сторонніх осіб, підвищення трудової дисципліни, автоматизації кадрового і табельного обліку. Кожному співробітникові видається своя карта доступу - пластикова картка з мікро-чипом (proximity -карта), яка є одночасно пропуском на прохідній і ключем від тих приміщень, куди співробітникам дозволений доступ. Усі входи-виходи фіксуються в системі і можна легко дізнатися де знаходиться той або інший співробітник на даний момент.

Реєстрація часу приходу і відходу кожного співробітника і його переміщень по об'єкту дозволяє вести автоматизований облік напрацьованого часу, наднормових, запізнень, порушень графіка, відсутності на робочому місці, відходу з робочого місця завчасно і так далі. Для кожного співробітника можуть задаватися персональні параметри контролю відвідування з урахуванням робочого графіка, вихідних, відпусток, лікарняних.